מאמרים

 

 

איך בוחרים נעלי ריצה

 

כך תבחרו את נעלי הריצה שלכם!
לבחירת סוג נעל הריצה ישנה חשיבות רבה מאד והינה בעלת השלכות על רגליכם

החל מהרגשת הנוחות ועד לחושות כאב ופציעות אשר עלולות לגרום לנזק מיותר. 

מספר טיפים לבחירת נעל הריצה הטובה ביותר:
חיי מדף - לכל נעל יש חיי מדף ונעליים זולות הן בדרך כלל  נעליים אשר פג תוקפם ואינן טובות לריצה ובכך עלולות להשפיע על גופנו ועל איכות הריצה. לשון הנעל או מתחת למדרס מופיעים רצף מספרים המסמלים את החודש והשנה בה הנעליים נוצרו. על כן מומלץ שלא לקנות נעליים שתאריך הייצור שלהן עבר את החצי שנה מהיום בו הגעתם לרכוש נעליים חדשות. נעליים בעלי תוקף ישן נמצאות בחנויות עממיות אשר אינן מצליחות למכור את סחורתן ובכך מנסות להפטר מסחורה ישנה.  על כן, את נעלי הריצה שלכם רכשו אך ורק בחנויות מקצועיות.

הכי טוב לרגל שלך - על מנת לדעת מה הכי טוב לרגל שלכם, דעו כיצד היא בנויה: כפות רגליים ניטראליות IDEAL FOOT MEDIUM/NORMAL ARCH  - נעליים נטראליות ללא תמיכה, HIGH ARCH-SUPINATED - כפות רגליים עם קשת גבוהה, נעליים נטראליות, כפות רגליים עם קשת נמוכה - PRONATED-LOW  ARCH  נעליים עם תמיכה פנימית. לכל נעל בעלת גוון תמיכתי ישנן מספר אפשרויות תמיכה לכן צריך לדעת אם הקריסה היא גדולה או קטנה.

מבנה הנעל - כעת נבחר את צורת הנעליים המתאימות ביותר. לשם כך נביט בחלקה התחתון של הנעל להלן הסיווג:
קריסה פנימה : סוליה ישרה
קריסה החוצה: סוליה מעוגלת
קריסה נטראלית : סוליה חצי מעוגלת
מידת נעל - אצבעות כף הרגל נתונות ללחצים רבים לעיתים  אף גדולים מאד על מנת להפחית את הלחץ מהאצבעות (דבר הגורם לא פעם לפטרת ולשטפי דם) בחירת מידת נעליים בחצי מידה יכולה לעזור להפחית את הלחץ. לדוגמא: אני מידה 45 אז אקח נעליים מידה 45.5 

סוג פעילות - נעלי אימון, נעלי תחרות, נעלי כביש, נעלי שטח כביש, נעלי שטח. הפלטפורמה של הנעל משתנה בהתאם לסוג הנעל והיעוד שתבחר כמו גם משקל הנעל וסוג הסוליה. 

לסיכום - אין חברה מסוימת שהיא הטובה ביותר. נעליים מתאימים באופן אינדיווידואלי ולכל טכנולוגיה יש יתרונות וחסרונות. הנעליים הכי טובות הן הנעליים הנוחות לך בהליכה, בריצה ובאימון. בכל חנות מקצועית המכבדת את עצמה ניתן למצוא מסלול ריצה לבדיקת הנעל הנבחרת. לעיתים אף תוכלו לראות את עצמכם רצים באמצעות מצלמה על גבי מסך טלוויזיה (מומלץ מאד)  אז אל תחכו יותר מדי והתחילו לרוץ על מנת להגיע להישגים! 

0526685747

 

0526685747